Zmywarka Bosch – która najlepsza?

Marka Bosch to jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu gospodarstwa domowego w Europie. Zajmuje się ona wytwarzaniem wielu różnego rodzaju sprzętów, w tym także zmywarek. Producent ten znany jest z dobrej jakości swoich sprzętów, a także z dbałości o względy ekologiczne – zarówno przy samej produkcji, jak i późniejszej eksploatacji samego sprzętu.

Zmywarka Bosch charakterystyka

Zmywarka Bosch to wybór wielu gospodarstw domowych nie tylko w Polsce, ale także całej Europie i na świecie. Co charakteryzuje produkty tej niemieckiej marki? Jakie technologie są wykorzystywane w ich produkcji oraz co wyjątkowego mogą zaoferować podczas swej pracy? Każdy użytkownik zmywarki wie, iż najistotniejsze cechy tego sprzętu to ilość pobieranej wody oraz energii, dokładność zmywania oraz szum generowany podczas pracy. Jakie parametry oferuje w tych aspektach zmywarka Bosch?

Wiele zależy oczywiście od konkretnego modelu. Ich wybór jest całkiem spory. Dostępne są zarówno produkty mniejsze, które świetnie sprawdzą się w mniejszych gospodarstwach domowych, jak i większe zmywarki dla dużych rodzin. Wybierać można pomiędzy zmywarkami wolno stojącymi oraz tymi, które przeznaczone są do zabudowy. Ich odpowiedni wybór zależy najczęściej od posiadanej przestrzeni kuchennej. Warto dodać, iż marka Bosch oferuje także sprzęty o niezwykle kompaktowych rozmiarach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla wyjątkowo małych kuchni.

Zmywarka Bosch – zastosowane technologie

Wśród technologii, które stosuje producent Bosch w swoich zmywarkach jest wiele przydatnych rozwiązań, które docenia cała masa użytkowników tego sprzętu. Jedną z nich jest tak zwany sensor załadunku – jego zadaniem jest dobór odpowiedniej ilości wody w stosunku do ilości zmywanych naczyń. Dzięki temu oszczędzana jest nie tylko woda, ale także prąd. Jednym z modeli, który wyposażony jest w sensor załadunku jest SKS51E22EU. Charakteryzuje się ponadto kompaktowymi rozmiarami oraz wysoką klasą efektywności energetycznej na poziomie A+.

Funkcja opóźnienia czasu startu to kolejne udogodnienie, które odnaleźć można w niektórych zmywrarkach marki Bosch. Dzięki temu wybrany przez użytkownika program zmywania może rozpocząć się o dowolnej porze – także wtedy, gdy nikogo z domowników nie ma w domu. Przykładem zmywarki, która wyposażona została w funkcję opóźnionego startu jest model z ósmej serii o nazwie SMS88TI03E.

Funkcja strefy intensywnej pozwala natomiast na zwiększenie ciśnienia wody oraz jej temperatury w dolnym koszu. Dzięki temu nawet silnie zabrudzone naczynia mogą zostać efektywnie wyczyszczone podczas pracy sprzętu. Co istotne, funkcja ta aktywowana może być podczas dowolnie wybranego programu zmywania. Opcja ta dostępna jest w wielu modelach. Zmywarka Bosch z szóstej serii o nazwie SMS69N48EU jest tego znakomitym przykładem.

Inne przydatne technologie to także na przykład Aqua Sensor. Czujnik ten reguluje pobór wody podczas opłukiwania naczyń, w zależności od ich ilości oraz stopnia zabrudzenia.

Technologia ta opiera się na wiązce światła, która w zależności między innymi od ilości pozostałego w wodzie detergentu może wydłużyć czas płukania zawartości zmywarki.
Funkcja o nazwie HalfLoad natomiast umożliwia nastawienie zmywarki także, gdy nie jest do końca załadowana. To kolejna możliwość oszczędności energii oraz wody.
Jednym z kolejnych rozwiązań jest także funkcja VarioSpeed. Dzięki niej można znacznie skrócić czas ustawionego programu zmywania.

Praktycznym udogodnieniem jest także technologia, która nazywa się AquaStop. Chroni ona mieszkanie przed ewentualnym zalaniem podczas awarii sprzętu. EcoSilence Drive zapewnia zaś cichy, a zarazem wydajny oraz wytrzymały silnik. Natężenie szumu, które emitowane jest podczas pracy zmywarek jest ważne zwłaszcza wtedy, gdy sprzęt stoi w kuchni otwartej na salon. Duża ilość hałasu może bowiem wówczas bardzo mocno przeszkadzać.
Marka Bosch oferuje ponadto dziesięć lat gwarancji przed zardzewieniem swojego sprzętu wewnątrz.

Dlaczego warto wybrać zmywarkę Bosch?

Wybierając konkretny model zmywarki Bosch, na uwadze mieć należy cały szereg czynników. Poza zastosowanymi technologiami ważna jest także klasa energetyczna sprzętu, a także jej rozmiary. Im będzie ona większa, tym więcej naczyń pomieści. Nie zawsze musi być to jednak zaletą: aby zapełnić zmywarkę o dużej pojemności potrzeba bowiem sporo naczyń. Nie sprawdzi się to w gospodarstwach jedno- lub dwuosobowych. Wówczas lepiej wybrać mniejszy sprzęt.

Zmywarki do zabudowy są bardzo praktyczne – ich obudowę można bowiem spersonalizować zależnie od posiadanych w kuchni szafek. Zmywarka taka będzie zatem zupełnie niewidoczna – wyglądać może bowiem po prostu, jak jedna z szafek kuchennych. Zmywarki wolnostojące mogą być jednak także elementem dekoracyjnym. Ich wzornictwo jest bowiem bardzo często atrakcyjne dla oka. Dostępne są sprzęty w różnych kolorach – także w tradycyjnej bieli lub srebrze. Wiele z nich wyposażonych jest w nowoczesny wyświetlacz, który nie tylko dobrze się prezentuje. Ułatwia on także w znaczny sposób obsługę sprzętu.
Aby dokonać ostatecznego wyboru modelu, warto zasięgnąć rady specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *