Żelazko Philips – łatwiejsze prasowanie

Firma Philips specjalizuje się w produkcji małego sprzętu AGD. Jej produkty należą do jednych z najbardziej innowacyjnych na rynku, dzięki czemu konsumenci chętnie po nie sięgają bez względu na ich cenę. Warto więc podkreślić, że Philips wprowadził szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym łatwiejsze jest również prasowanie ubrań. Warto więc wyjaśnić, na czym polegają te technologie i w jakich modelach żelazek Philips można je znaleźć.

Żelazko Philips z generatorem pary

Żelazko Philips może być wyposażone w generator pary, dzięki któremu usuwanie zagnieceń z ubrań będzie bardzo szybkie. Dużą zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu prasowania nawet o połowę przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa delikatnych tkanin – ochrona ta jest gwarantowana przez zastosowanie technologii OptimalTemp. W generator pary wyposażone są między innymi modele: PerfectCare Elite Silence, PerfectCare Expert oraz PerfectCare Aqua.

Zintegrowana deska do prasowania

Philips zaprojektował również interaktywną deskę do prasowania, która zapewnia najlepsze efekty. Jej cechą charakterystyczną jest możliwość szybkiego składania i rozkładania, a także łatwość chowania. Używanie jej nie stanowi problemu bez względu na miejsce, gdyż jej lekka konstrukcja powstała w oparciu o wózek.

Parownica

Firma stara się także odpowiedzieć na potrzeby klientów, którym nie wystarcza zwykłe żelazko Philips. Parownica jest urządzeniem, które można wykorzystywać do szybkiego usuwania zagnieceń z ubrań delikatnych i trudnych do wyprasowania. Jej główną zaletą jest możliwość błyskawicznego odświeżenia tkanin i usunięcia z nich brzydkich zapachów. Można ją nabyć zarówno w wersji ClearTouch Steamer, która stosowana jest głównie w sklepach, oraz w wersji kompaktowej CompactTouch do użytku domowego.

Żelazka parowe

Philips posiada ponadto bardzo bogatą ofertę znanych wszystkim żelazek parowych. W przypadku tej firmy nie są one jednak kolejnymi produktami o niskiej skuteczności, ale doskonałymi urządzeniami, dzięki którym można nie tylko wyprasować wszelkie zagniecenia, ale i ochronić delikatne tkaniny. Wśród nich można wyróżnić choćby: model PerfectCare Azur czy Azur Performer Plus.

Innowacyjnym rozwiązaniem w żelazkach parowych Philips jest zastosowanie specjalnej końcówki stożka parowego, dzięki której możliwe jest rozprasowanie nawet trudno dostępnych miejsc. Ważną zaletą jest też zastosowanie w modelach tych specjalnej stopy o wysokiej odporności na zarysowania. Jej powierzchnia jest również bardzo łatwa do utrzymania w czystości, co sprawia, że żelazko zawsze gładko przesuwa się po tkaninie.

Designerzy producenta zadbali też o wagę żelazek parowych. Starali się bowiem, by nie wynosiła ona więcej niż 2 kg, co sprawia, że użytkownik urządzenia nie męczy się nawet podczas długiego prasowania. Optymalny ciężar żelazka ułatwia też jego przesuwanie po tkaninie.

Funkcja Safety auto-off

Żelazko Philips pozwoli również oszczędzać energię. Funkcja Safety auto-off wyłącza bowiem urządzenie, gdy nie jest ono wykorzystywane przez czas dłuższy niż 5 minut. Oznacza to, że nie pobiera ono prądu nawet wtedy, gdy jest podłączone do gniazdka. Funkcja ta jest niezwykle przydatna osobom zapominalskim oraz mamom, które często muszą odrywać się od prasowania z powodu opiekowania się dziećmi. Jest ona dostępna w modelach: Azur, EasySpeed czy też PowerLife Plus.

Blokada kapania

W żelazkach firmy Philips można również znaleźć opcję blokowania kapania wody z żelazka. Ma ona szczególne znaczenie w przypadku prasowania w niskiej temperaturze. Słabo nagrzana woda nie paruje, przez co kapie z większości dostępnych na rynku żelazek. Firma Philips zadbała jednak o zniwelowanie tego przykrego mankamentu, który jest szczególnie uciążliwy podczas prasowania delikatnych tkanin – kapiąca woda często pozostawiała na nich nieestetyczne plamki. Blokadę kapania znajdziemy między innymi w żelazkach PowerLife Plus.

Pionowy strumień pary

Innowacyjnym rozwiązaniem jest także umożliwienie korzystania z pionowego strumienia pary. Opcja ta jest ważna w przypadku prasowania tkanin wiszących – można jej używać do usuwania trudno dostępnych zagnieceń z delikatnych sukienek lub z koszul. Pomoże ona również usunąć zaprasowania.

Wysoka moc żelazek Philips

Philips produkując żelazka, stara się stawiać na ich skuteczność. Każde żelazo Philips posiada więc moc o wysokości co najmniej 2000 W. Pozwala to w pełni wykorzystać wszystkie funkcje urządzenia. Ponadto żelazka szybko się nagrzewają i utrzymują temperaturę przez cały czas prasowania, co znacznie przyspiesza pracę i ułatwia prasowanie tkanin takich jak len, bawełna czy jeans.

Marka stawiająca na rozwiązywanie problemów

Philips stara się rozwiązywać wszystkie problemy pojawiające się podczas prasowania. Nie korzysta więc z utartych rozwiązań, ale tworzy własne technologie, które sprawiają, że czynność ta przestaje być przykrym obowiązkiem. Pozwalają one również zaoszczędzić czas, który pani lub pan domu mogą wykorzystać na inne zajęcia. Funkcje prostego regulowania temperatury ułatwiają też ochronę delikatnych tkanin takich jak: jedwab, wełna czy poliester. Ochrona ta obejmuje nie tylko zabezpieczenie przed spaleniem materiału, ale również przed pojawieniem się na nim nieeleganckiego połysku.

Producent stawia także na dbałość o środowisko. Nie dopuszcza on więc do stosowania technologii produkcyjnych niebędących w zgodzie z ekologicznymi trendami. Żelazko Philips będzie więc doskonałym wyborem dla każdego – sprawdzi się ono zarówno podczas użytku domowego, jak i w szwalniach lub pralniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *