Pralka Whirlpool – jaki model będzie najlepszy?

Pralka Whirlpool – na co zwrócić uwagę?

Whirlpool to popularna marka urządzeń gospodarstwa domowego, której produkty chętnie wybierane są przez wielu użytkowników. Producent ten oferuje między innymi pralki. Katalog jego produktów zawiera zarówno modele ładowane od góry, jak i bardziej popularne – ładowane z przodu.
Dostępne są również różne rozmiary oraz typy produktów. Dzięki temu można dokonać wyboru, który najbardziej będzie pasował do potrzeb danego użytkownika.

Wybierając odpowiedni model pralki Whirlpool, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Ważne jest, by rozmiar wybranej pralki był odpowiedni zarówno do warunków mieszkaniowych, jak i zapotrzebowań danego użytkownika. Istotne są także dostępne programy oraz zastosowane technologie. Każda pralka Whirlpool ma swoje konkretne cechy i funkcje, na które warto zwrócić uwagę. Wśród tych najistotniejszych wymienić należy między innymi klasę energetyczną. Ma ona bezpośredni wpływ na pobór prądu przez urządzenie. To natomiast odzwierciedla się w rachunkach za prąd. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu, który ma jak najwyższą klasę energetyczną. Większość produktów marki Whirlpool to modele oznaczone klasą A+++. Zapewnia ona możliwie największą oszczędność poboru energii. Dostępne są także pralki o klasie niższej, na przykład A++.
Ważna jest także maksymalna prędkość wirowania oraz pojemność. Im większe gospodarstwo domowe, tym wskazana będzie większa pojemność.

Pralka Whirlpool – zastosowana technologia

Wśród zastosowanych technologii jedną z najważniejszych jest natomiast  tak zwana technologia szóstego zmysłu. Nie jest w nią wyposażona każda pralka Whirlpool. Zapewnia ona dobrą jakość prania dzięki najnowocześniejszemu układowi sensorów. Połączone zostały one ze specjalnie opracowanymi algorytmami. Dzięki temu praca pralki Whirlpool może być kontrolowana w efektywny sposób. Oszczędzany jest nie tylko środek piorący, ale także pobierana energia. W dodatku, chronione są kolory oraz jakość tkanin. Wśród pralek, które wyposażone zostały w tę unikalną technologię można wymienić modele takie jak na przykład: model ładowany od góry AWE 6519/P, większa pralka ładowana od frontu AWO/C  61203P czy choćby model Infinity Care AWIC 9142CHD.
Innym, nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym jest także między innymi technologia ZEN.

Wśród kolejnych udogodnień nie sposób wymienić także technologii o nazwie Soft Move. Dzięki niej ruchy bębna dostosowywane są do rodzaju pranej tkaniny. To zapewnia jej niezbędną ochronę podczas prania. Rozwiązanie o nazwie Precision Clean natomiast pozwala na dokładne skierowanie strumienia wody, dzięki czemu efekty prania są dużo dokładniejsze. Świeżość pranej odzieży natomiast zapewniona zostaje przez technologię o nazwie Fresh Care. Steruje ona wirowaniem pralki w ten sposób, iż prane ubrania pozostają w delikatnym ruchu aż do momentu otworzenia drzwiczek urządzenia. Funkcja przydatna jest zwłaszcza wówczas, gdy użytkownik nie może od razu wyciągnąć prania z pralki po zakończeniu jej pracy.

Zredukowanie temperatury prania bez utraty efektywności prania możliwe jest zaś przez rozwiązanie w pralkach Whirlpool o nazwie Wave Motion. Specjalnie dopasowane ruchy i drgania bębna pozwalają na dotarcie wody z detergentem do najbardziej trudnych w dostępie fragmentów pranych tkanin. Pranie w temperaturze piętnastu stopni przy wykorzystaniu tej techniki daje efekty programu czterdziestostopniowego. Jedną z pralek, która wyposażona została w to bardzo praktyczne rozwiązanie jest model AWO/C 71203P.

Pralka Whirlpool – którą wybrać?

Dokonując zakupu wybranego już modelu warto sprawdzić także inne czynniki. Istotne jest na przykład to, ile programów prania dostępny ma dany model. Bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu może się okazać na przykład, tak zwany, program krótki. Pozwala na wypranie w szybkim czasie małej ilości odzieży.

Należy sprawdzić również, czy wybrana pralka Whirlpool zmieści się rozmiarowo w wybranej przestrzeni. Producent zawsze informuje o wymiarach oferowanych przez siebie produktów. Ważna jest zarówno szerokość, jak i wysokość oraz długość danej pralki.
Dla wielu istotny jest także jej wygląd. Jeśli pralka stać będzie w piwnicy lub specjalnej pralni nie musi mieć on dużego znaczenia. Jeśli użytkownik będzie chciał ją postawić jednak w łazience lub kuchni, powinien zwrócić uwagę na jej wzornictwo oraz kolorystykę. Warto, by nawiązywała ona do reszty wystroju pomieszczenia.

Zakupu wybranego produktu dokonać można zarówno online, jak i w tradycyjnym sklepie oferującym sprzęt AGD. Dobrym pomysłem jest zasięgnięcie rady specjalisty. Z pomocą chętnie przyjdą zapewne pracownicy danego sklepu, którzy posiadają stosowne informacje. Mogą skutecznie pomóc w dokonaniu efektywnego wyboru. Warto także poczytać na ten temat samemu. Whirlpool oferuje na swej oficjalnej stronie internetowej całą masę informacji na temat swoich produktów oraz stosowanych przez siebie technologii. Jest to jeden z największych producentów sprzętu AGD na świecie, który cieszy się niezmienną popularnością oraz zaufaniem klientów.

Często pralki Whirlpool sprzedawane w Internecie są sporo tańsze od odpowiadających im modeli, które odnaleźć można w lokalnych sklepach. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie jednego z okolicznych sklepów, by zapoznać się z danym modelem pralki Whirlpool. Jeśli oferta z nią związana jest jednak o wiele korzystniejsza w sieci – nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować zakup online. Pralka taka wówczas zostanie dostarczona do domu przez firmę przesyłkową. Warto jednak dowiedzieć się wcześniej, czy w cenie dowozu zawarte jest także jej podłączenie. Jeśli nie, najprawdopodobniej wezwać będzie trzeba specjalistę, który to uczyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *