Pralki Samsung – innowacje które ułatwają pranie

Firma Samsung jest przedsiębiorstwem, które wysoki nacisk kładzie na innowacyjność. Z tego powodu wszystkie oferowane przez nią pralki cechują się wysoką funkcjonalnością, ekologicznością oraz możliwością korzystania z najnowszych technologii, sprawiających, że pranie jest jeszcze szybsze i dokładniejsze. Warto więc prześledzić, jakie modele pralek automatycznych oferuje nam obecnie Samsung.

Pralka Samsung WF70F5E5U4W

Model ten jest kierowany przede wszystkim do osób, które posiadają duże rodziny. Cechuje się on dużą ładownością bębna, która umożliwia jednoczesne pranie aż 7 kg ubrań. Jej ogromną zaletą jest też energooszczędność – może ona poszczycić się posiadaniem klasy energetycznej A+++.

Pralka Samsung WF70F5E5U4W wyposażona jest w technologię Eco Bubble opracowaną przez designerów przedsiębiorstwa. Ta innowacyjna funkcja pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, gdyż dzięki niej możliwe jest pranie w wodzie chłodniejszej nawet o 15 stopni. Eco Bubble polega bowiem na wytwarzaniu piany z detergentu, wody i powietrza, przez co szybciej i efektywniej wnika on w głąb tkanin.

Model ten umożliwia również korzystanie z funkcji szybkiego prania – najkrótszy program trwa jedynie 15 minut. Ponadto pralka Samsung posiada możliwość ekoczyszczenia bębna, dzięki której co 40 prań pozostałości detergentów i zanieczyszczeń są z niej usuwane, by nie osadzać się na ubraniach.

Pralka Samsung WD0804W8E3

Pralka Samsung WD0804W8E3 wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą pojemnością – umożliwia ona pranie nawet 8 kg ubrań. Jest ona doskonałym wyborem dla dużych rodzin, jak i dla singli, gdyż posiada ona funkcję prania połowy wsadu, dzięki czemu nie zużywa ona więcej wody i prądu niż powinna. Została ona więc zaklasyfikowana do klasy energetycznej A+++. Ciekawym rozwiązaniem w tym modelu jest zastosowanie szerszych drzwiczek, przez które do środka można bez przeszkód wkładać nawet koce i kołdry.

Pralka automatyczna została również wyposażona w funkcję zabezpieczenia przed dziećmi oraz czujnik wycieku wody, który sprawia, że jej użytkownicy nie muszą obawiać się, że zaleją mieszkanie swoje lub sąsiada. Jej największą zaletą jest jednak możliwość prania nawet bardzo delikatnych tkanin. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w pralce Samsung WD0804W8E3 bębna Diamond, który posiada bardzo niewielkie otwory wylotowe zabezpieczające włókna przed wciągnięciem ich do wnętrza pralki. Większą ochronę ubrań gwarantuje też program wełna oraz możliwość prania tkanin wodoodpornych i chroniących przed wiatrem.

Pralka Samsung WW10H9600EW Crystal Blue

Pralka Samsung WW10H9600EW Crystal Blue cechuje się ogromną pojemnością bębna – może ona pomieścić aż 10 kg prania! Jej duża ładowność nie zwiększa jednak zużycia prądu i wody, gdyż model należy do klasy energetycznej A+++. Cechuje się on bardzo wysoką trwałością – producent zapewnia, że pralka ta będzie działać bezawaryjnie przez 10 lat. Tak długa gwarancja jest udzielana dzięki temu, że automat ten stworzono w oparciu o najnowocześniejsze części najwyższej jakości.

Głównym założeniem designerów projektujących pralkę Samsung WW10H9600EW Crystal Blue była jednak wygoda użytkowania urządzenia. Postawili oni więc na szereg technologii, dzięki którym możliwe jest automatyczne dozowanie detergentu, kontrolowanie pralki przez aplikację w smartfonie czy też korzystanie z systemu Smart Check, umożliwiającego łatwe wykrywanie ewentualnych usterek pralki. Ponadto model ten posiada aż 6 specjalistycznych programów służących do usuwania uporczywych zabrudzeń różnego pochodzenia. Dzięki nim można sprać plamy z błota, trawy, tłuszczu czy z owoców.

Czym wyróżniają się pralki Samsung?

Warto zaznaczyć, że choć firma Samsung powszechnie kojarzy nam się z szeroką ofertą smartfonów i sprzętu RTV, to oferowane przez nią pralki należą do najlepszych i najnowocześniejszych na rynku. Przedsiębiorstwo to stawia bowiem na proste rozwiązywanie problemów, z jakimi borykają się użytkownicy pralek automatycznych. Stawia ono więc na zwiększanie ładowności urządzeń, możliwość skutecznego prania delikatnych tkanin w niskich temperaturach, a także na łatwiejsze sterowanie automatem.

Marka ta stara się dotrzeć przede wszystkim do tych konsumentów, którzy zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność pralek, ale także na ich estetyczny wygląd. Pralka Samsung może bowiem stanowić prawdziwą ozdobę każdej łazienki. Model WW10H9600EW Crystal Blue posiada na przykład eleganckie ciemnoniebieskie wnętrze, a inne modele wyposażone są w wysublimowane drzwiczki ze stali nierdzewnej.

Ułatwienia dla zabieganych

Samsung projektując pralki, skupia się także na potrzebach osób stale zabieganych i pracujących od świtu do zmierzchu. Większość nowych modeli trafiających na rynek posiada funkcję opóźnionego startu, możliwość sterowania urządzeniem przez telefon czy opcję automatycznego dozowania proszku i płynu do płukania w zależności od stopnia zabrudzenia tkanin i długości prania. Wszystkie te funkcje składają się na nadzwyczajną funkcjonalność pralek tejże firmy i zapewniają zadowolenie z ich zakupu.