Pralka Bosch – którą wybrać?

Obecne czasy możemy z czystym sumieniem nazwać erą wygody. Każdy z nas w ciągu całego swego życia otacza się przedmiotami, których posiadanie jeszcze kilkadziesiąt lat temu uważane byłoby za fanaberię leniwej pani domu. Takich przedmiotów czy urządzeń posiadamy całe dziesiątki i często nie zauważamy nawet tego, jak bardzo upraszczają one nasze życie, jak wygodnym je czynią. Weźmy za przykład pralkę, do której codziennie wkładamy beztrosko nasze zabrudzone ubrania po to, żeby po godzinie lub dwóch wyciągnąć je czyste i pachnące. Przez ten czas pralka wykonała ogrom pracy, który wykonać musiałaby pani domu. Ale żeby to, tak istotne w obecnych czasach, urządzenie mogło spełniać swoją funkcję w sposób zadowalający, musi posiadać pewne istotne cechy. I z pewnością takim urządzeniem będzie znana na całym świecie ze swej jakości pralka Bosch.

Dwa podstawowe typy pralek Bosch.

W zależności od tego, jaką ilością miejsca dysponujesz, firma Bosch proponuje dwa typy pralek:

pralki otwierane od frontu – najbardziej popularne modele pralek, ich zaletą są przeszklone drzwiczki, które pozwalają na bieżąco kontrolować proces prania zaś na samej pralce jest na tyle dużo miejsca, by postawić płyn lub proszek do prania. Jej niezaprzeczalną zaletą jest możliwość wbudowania jej tak, aby łatwo wkomponowała się w resztę mebli, wtedy decydujemy się na opcję do zabudowy;
pralki otwierane od góry – doskonale sprawdzą się w małych łazienkach, ponieważ są o wiele węższe niż pralki otwierane od frontu; są też wygodne – nie trzeba się pochylać aby włożyć lub wyciągnąć pranie, zatem osoby starsze będą zadowolone z wyboru tego typu sprzętu. Nie ma jednak opcji do zabudowy przy tym rodzaju pralek;
SlimLine – na uwagę zasługuje stosunkowo nowe rozwiązanie- klasyczna, otwierana od frontu pralka Bosch, jednak bardzo wąska. Łączy w sobie zatem zalety dwóch wyżej wymienionych typów pralek.

Pralka Bosch – mała czy duża?

Firma Bosch, starając się wyjść naprzeciw potrzebom każdego konsumenta, stworzyła pralki o różnej pojemności: 5,5 kg (jedyny model WAB20064PL), 6 kg (np. WAB2426PPL), 7 kg (np. WAE2846SPL), 8 kg (np. WAT24340PL), 9 kg (np. WAW24440PL). Niezależnie od tego czy jesteś osobą mieszkającą samotnie, czy masz wielką rodzinę – łatwo znajdziesz pralkę odpowiedniej wielkości. Dzięki temu rozwiązaniu dostosowujemy pralkę do siebie, a nie na odwrót.

Po pierwsze: oszczędność.

Pralka Bosch to nie tylko wygoda i możliwość dostosowania do przestrzeni. To także, a może przede wszystkim, oszczędność i dbałość o środowisko. Dlatego też stworzono modele wyposażone w innowacyjną funkcję Vario Perfect, która umożliwia skrócenie czasu prania nawet o 65% lub zmniejszenie zużycia energii o 50%. W funkcję Vario Perfect wyposażone są min. modele: WAW24440PL, WAT24441PL czy WAT24440PL.
Drugim rozwiązaniem pozwalającym na wprowadzenie oszczędności do procesu prania jest system Water Perfect, umożliwiający zredukowanie zużycia wody dzięki dostosowaniu jej ilości do wielkości załadunku. Prościej mówiąc – im mniej ubrań włożysz do pralki, tym mniej wody zużyje ona na ich wypranie. Jeśli zależy nam właśnie na takim rozwiązaniu, warto skusić się na model WAW24440PL.
Dzięki tym funkcjom nie tylko oszczędzamy pieniądze poprzez zmniejszenie zużycia wody i energii elektrycznej, ale także pomagamy chronić przyrodę i naturalne zasoby naszej planety.

Podstawowe funkcje nowoczesnej pralki Bosch

Większość pralek Bosch wyposażona została przez producenta w duży, elektroniczny, czytelny ekran programatora (wyjątek stanowi tu model WAB20064PL), na którym wyświetlą się wybrane przez nas programy i ustawienia. Sterujemy nimi poprzez pokrętło programatora oraz przyciski.
Podstawowe funkcje, w jakie wyposażona jest pralka Bosch oferują możliwość dostosowania do potrzeb następujących parametrów prania:

  • temperatury prania – zakres ustawienia temperatury od 20 do 95 stopni Celsjusza; w zależności od modelu programator pozostawia użytkownikowi sporą dowolność w ustawieniu temperatury, np. wybierając program „bawełna” mamy do wyboru temperaturę w zakresie 20-90 stopni Celsjusza;
  • program w zależności od tkanin – dużą zaletą pralki Bosch będzie przejrzystość w wyborze programów, które oznaczone są „bawełna”, „jedwab” czy „wełna”. Dla programów do tkanin delikatnych jest narzucona odpowiednia temperatura, co pozwala uniknąć ewentualnej pomyłki i zniszczenia odzieży;
  • programy dodatkowe – jak np. ochrona przed zagnieceniami, pranie wstępne, dodatkowe płukanie; dostępność tych funkcji wskaże nam programator po wybraniu interesującego nas programu. Ustawienie pralki jest więc niezwykle proste;
  • prędkości wirowania – mamy możliwość wybrania funkcji „bez wirowania” i stopniowe zwiększanie obrotów bębna aż do uzyskania wartości ok. 1400 obrotów na minutę;

Pralka Bosch – wygodna i cicha

Powyższe cechy pralki Bosch z pewnością zwracają uwagę osób potencjalnie zainteresowanych kupnem nowego sprzętu. Ale to nie koniec listy parametrów, które należy rozpatrywać decydując się na konkretny model.
Kolejnym będzie to, czy i jak bardzo pralka hałasuje w trakcie pracy. Musimy brać to pod uwagę, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku lub mamy w domu małe dziecko.
Wiele modeli pralek Bosch (np. WAT24441PL, WAT24440PL, WAT24360PL) wyposażonych jest w indukcyjny silnik EcoSilence Drive, który jest nie tylko niezwykle energooszczędny i trwały, ale także bardzo cichy.
Dodatkowym udogodnieniem dla osób ceniących sobie ciszę w domu będzie system Anti Vibration, czyli specjalnie tłoczona obudowa, która eliminuje wibracje powstałe w trakcie wirowania.

Pralka Bosch przyjazna alergikom

Znak jakości ECARF w pralkach Bosch przyznawany jest produktom szczególnie polecanym dla alergików. Sporo modeli pralek Bosch może się takim właśnie znakiem poszczycić. Mając w domu alergika, lub samemu nim będąc, warto zwrócić uwagę na następujące modele: WAK20240PL, WAK24240PL, WAK24260PL i inne.

Lista zalet i możliwości wyboru wśród wielu modeli sprawia, że pralki firmy Bosch cieszą się ogromną popularnością. Warto więc, mając na względzie ich wyżej wymienione właściwości, przejść się do sklepu i spośród kilkudziesięciu modeli wybrać ten jedyny, idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *