Nowe technologie wykorzystywane w pralkach automatycznych

Producenci pralek automatycznych wprowadzili szereg nowych technologii, które mają nam ułatwiać pranie w niskich temperaturach czy też chronić ubrania przez zagnieceniami. Warto więc wspomnieć o najważniejszych z tych innowacji.

Samsung – technologia Eco Buble i koniec z bakteriami

Firma Samsung zaproponowała klientom innowacyjne rozwiązanie ułatwiające energooszczędne i ekologiczne pranie. Ich automaty z systemem Eco Buble mieszają detergent z wodą i powietrzem przed rozpoczęciem prania, dzięki czemu proszek lub płyn wnikają w brudne ubrania nawet 40 razy szybciej niż przy wykorzystaniu standardowej techniki. Pranie może być dzięki temu znacznie szybsze i dokładniejsze nawet przy znacznym obniżeniu temperatury wody.Producent zapewnia, że dokładne czyszczenie ubrań możliwe jest już nawet w wodzie o temperaturze 15°C. Ponadto pralka nie pozostawia białych śladów z proszku na kolorowych i ciemnych tkaninach.

Nowe pralki Samsung mogą być również wyposażone w naładowane atomy srebra, które chronią przed bakteriami. Odzież jest więc czyszczona bardzo dokładnie, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku niemowląt, osób o obniżonej odporności czy po przeszczepach.

Pranie bez zagnieceń

Konkurencyjna firma Panasonic wprowadziła natomiast system, który sprawia, że ubrania po praniu nie wymagają prasowania. Pralki wyposażone w system Steam Action wstrzykują do bębna parę wodną, dzięki czemu włókna rozluźniają się i nie gniotą. Główną zaletą tego typu automatów jest możliwość szybkiego odświeżenia w nich ubrań – w ciągu niecałych 30 minut koszulka lub spodnie nadają się do ponownego założenia. Warto też zaznaczyć, że jest to energooszczędna i ekologiczna technologia.

Pralki dozujące detergent i pranie bez proszku

Dużym zainteresowaniem cieszą się również automaty posiadające system dozowania detergentu w zależności od stopnia zabrudzenia ubrań i wagi ładunku. Urządzenia wyposażone w tego rodzaju technologię mogą pomieścić nawet do 12 ładunków detergentu i używać go zgodnie z potrzebą bez potrzeby jego każdorazowego dosypywania lub dolewania.

Inną ciekawą technologią wprowadzoną przez LG jest możliwość prania bez detergentów. Co więcej, w tego typu pralkach nie stosuje się nawet… wody. Do bębna wpuszcza się bowiem gorące powietrze, które oczyszcza tkaniny z zabrudzeń, przykrych zapachów oraz z kurzu. Gorąca para może usunąć również zagniecenia. Warto też zaznaczyć, że tego typu automaty nie wyglądają już jak ich dawne odpowiedniki – ich wygląd bardziej przypomina lodówkę, a sterowanie odbywa się poprzez panel dotykowy umieszczony na drzwiach.

A może więcej wody?

W zupełnie odmiennym kierunku poszli designerzy firmy Bosch. Zaprojektowali oni bowiem pralki automatyczne, które umożliwiają pranie nie w mniejszej, ale w większej ilości wody. Technologia ta jest kierowana do wszystkich osób, którym zależy na usunięciu wszelkich smug z proszku oraz na dokładnym wypłukaniu ubrań z detergentów. Pranie może być więc bezpieczne dla alergików, małych dzieci i osób z atopowym zapaleniem skóry.

Czym jeszcze zaskoczą producenci?

Pamiętajmy, że w przypadku pralek automatycznych nowe technologie pojawiają się niemalże co kilka miesięcy. Producenci prześcigają się bowiem w możliwości sprawiania, że pranie będzie jeszcze tańsze, szybsze i bardziej ekologiczne. Starają się oni również odpowiedzieć na potrzeby osób ze skłonnością do alergii. Nie wiemy, czym jeszcze zaskoczą nas w przyszłości firmy produkujące tego typu sprzęt, jednak, kto wie, może za parę lat pralki będą same suszyć i składać ubrania w kostkę.

1 Komentarz

  1. filip

    Właśnie się zastanawiam nad kupnem pralki i wychodzi na to, że musi mieć szybki program, 30 minut i wyprane. to dla mnie priorytet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *