Lodówka Samsung – sprawdź która będzie idealna dla Ciebie

Lodówki  Samsung  należą w tej chwili do najlepszych lodówek na rynku. Cechują się one niską awaryjnością, energooszczędnością, a także nowoczesnym i eleganckim designem. Co ważne, duży wybór modeli sprawia, że z łatwością można je dopasować zarówno do zabudowy, jak i wybrać wersje wolno stojące. Ponadto szeroki wybór wielkości sprzętów powoduje, że mogą one służyć nie tylko małym, ale i dużym, wieloosobowym rodzinom.

Lodówka Samsung Combi Dolny zamrażalnik RB31FERNBSA

Ceny lodówek Samsung nie są najniższe. Najtańszy dostępny obecnie model kosztuje ponad 2 tysiące złotych. Warto jednak zaznaczyć, że model taki jak Lodówka Combi Dolny zamrażalnik RB31FERNBSA jest wysoce energooszczędna – jej klasa energetyczna to A+++, co sprawia, że wyższa cena zakupu zwraca się już po 2-3 latach stałej pracy urządzenia. Jego średnie roczne zużycie prądu wynosi bowiem jedynie 172 kWh! Najtańsza lodówka Samsung korzysta także z oświetlenia led i jest bardzo cicha – emitowany przez nią hałas równa się jedynie 40 dB.

W lodówce tej wprowadzono także kilka innowacji, które znacznie ułatwiają korzystanie z niej. Pierwszą z nich jest wysoka półka na drzwiach, dzięki której wysokie butelki nie stoją pochylone. Sporym ułatwieniem dla użytkowników są też w pełni wysuwane półki – zarówno w zamrażalniku, jak i w górnej części urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto możliwość korzystania ze strefy CoolSelect, która gwarantuje odpowiednie warunki przechowywania dla różnych typów żywności.

Lodówka Samsung Side by Side RS7778FHCSL

Znacznie droższa lodówka Samsung Side by Side RS7778FHCSL jest rozwiązaniem kierowanym do dużych rodzin. Dwudrzwiowy model umożliwia przechowywanie bardzo dużej ilości żywności, którą z łatwością można pomieścić na wielu półkach i w licznych szufladach.

Samsung również w tym modelu skupił się na energooszczędności, dzięki czemu lodówka oświetlana jest diodami led, a jej klasa energetyczna to A++.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj rozłożenie diod na całej powierzchni sprzętu, co sprawia, że każdy zakamarek urządzenia jest dokładnie oświetlony i nikt nie ma trudności ze znalezieniem w nim odpowiednich produktów. Dużym udogodnieniem jest też szuflada Big Box, w której można przechowywać produkty dużych rozmiarów – zmieści się w niej nawet cały arbuz czy parę główek sałaty lub kapusty. Kwintesencję stylu i nowoczesności lodówki stanowi jednak minibarek, który umożliwia wyjęcie napoju z lodówki bez konieczności otwierania całych drzwi i niepotrzebnego wpuszczania do niej ciepłego powietrza.

Samsung to nie tylko telefony

Mimo iż firma Samsung jest kojarzona przede wszystkim z produkcją wysokiej jakości sprzętu RTV oraz telefonów komórkowych, stara się ona na bieżąco rozszerzać swoją ofertę o nowe, innowacyjne produkty, które mają trafiać nawet najbardziej wyrafinowane gusta. Z tego powodu każda lodówka Samsung powstawała w wyniku wnikliwej analizy i pracy najlepszych projektantów, którzy szukają prostych, designerskich rozwiązań, najdokładniej odpowiadających potrzebom różnych typów użytkowników.

Ważną zaletą sprzętu AGD produkowanego przez Samsunga jest możliwość korzystania z nawet 10-letniej gwarancji producenta, dzięki czemu wysoka cena zakupu urządzenia w porównaniu do cen lodówek innych producentów nie powinna nikogo odstraszać. Firma stawia bowiem na możliwie najwyższą jakość sprzętów AGD i nie stara się konkurować z innymi modelami budżetowymi, ale wypełnić lukę na rynku sprzętów ekskluzywnych kierowanych do wymagającego klienta o wysokiej świadomości produktu.

Kluczowe rozwiązania w lodówkach Samsung

Wszystkie lodówki Samsung produkowane są w oparciu o kluczowe rozwiązania, które sprawiają, że każdy model jest bardzo funkcjonalny. Jedną z takich technologii jest system NoFrost, dzięki któremu w lodówce nie osadza się szron ani lód. Ponadto wszystkie obecnie produkowane lodówki umożliwiają maksymalne wykorzystanie ich przestrzeni. Projektantom zależało bowiem na tym, by żadna część sprzętu nie pozostawała wolna – mają temu zapobiegać w pełni wysuwane półki, szuflady czy też światła ułatwiające wyciąganie produktów znajdujących się z tyłu lodówki.

Ciekawym rozwiązaniem jest też stosowanie safety glass do produkcji półek, dzięki któremu ich stłuczenie jest niemożliwe. Ponadto w lodówkach Samsung stosuje się jony srebra, które nie pozwalają na rozwój bakterii. Obecność jonów hamuje procesy gnilne i pozwala dłużej zachować świeżość warzyw, owoców oraz innych produktów o krótkim okresie trwałości.

Lodówka Samsung nie tylko dla domu

Każda lodówka Samsung może być stosowana nie tylko w prywatnych domach, ale również w restauracjach czy barach. Jej duże możliwości pozwalają bowiem wykorzystywać ją na obu tych płaszczyznach. Dzięki dużej pojemności nawet w przypadku mniejszych modelów, możliwe jest przechowywanie w nich odpowiedniej ilości składników do przygotowania dań nawet dla kilkudziesięciu osób.

Mądry wybór

Warto zaznaczyć, że lodówki firmy Samsung są doskonałym wyborem dla każdego. Wypadają one bowiem znacznie korzystniej w porównaniu z modelami innych producentów, którzy skupiają się jedynie na niskiej cenie końcowej produktu, zapominając, że w przypadku AGD nie ona powinna być najważniejsza. Znacznie istotniejsze są bowiem inne cechy, które mają wpływ na komfort korzystania z urządzenia, a także na możliwość użytkowania go przez wiele lat. Nie ma bowiem nic gorszego jak ciągle psująca się lodówka i konieczność wyrzucania żywności, której nie ma gdzie przechować. Pamiętajmy więc, by dokonywać mądrych wyborów i korzystać ze sprzętu AGD wysokiej klasy.

1 Komentarz

  1. Ala

    Ja mam dokładnie to samo urządzenie tylko innego koloru i mogę napisać że pozytywnie zaskoczona działaniem tego urządzonka. Generalnie przyczepić się nie ma do czego, wszystko działa dokładnie tak dokładnie jak opisano w tutejszych recenzjach oraz w specyfikacjach umieszczonych przez producenta. Jakkolwiek jeśli musiała bym komuś rekomendować, to z pewnością polecam. Super stosunek kasy do jakości, jeżeli ktokolwiek nie posiada za dużym budżetem a jest zwolennikiem najnowszych elektronicznych zabawek to pewnie będzie zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *