Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Ozdobą kobiety są nie tylko piękne włosy i zadbana skóra, ale także ładne paznokcie. Niestety wiele pań ma z nimi problem. Trudno jest też wybrać dobry produkt kosmetyczny z tych które można kupić w drogerii. Jeśliby wierzyć reklamom, to wszystkie kosmetyki działają wprost rewelacyjnie.

Tymczasem w rzeczywistości nie musimy bazować na tej całej chemii. Wszystko to, czego potrzebują nasze paznokcie mamy w domach. można je znaleźć np. lodówce i kuchennych szafkach.

Sięgnijmy więc najpierw po cytrynę i wyciśnijmy z niej kilka kropel soku. Potem wystarczy wymieszać go z łyżką oliwy z oliwek i dobrze natrzeć tym preparatem płytki paznokci. Najlepiej mieszankę zastosować na noc i ma dłonie nałożyć jeszcze bawełniane rękawiczki. Zabieg trzeba minimum 2 razy w tygodniu. Efekty działania naturalnych składników będą widoczne już po paru tygodniach.

Jeżeli nie mamy w domu oliwy z oliwek albo brak nam czasu na dłuższe zabiegi, sok z cytryny można wymieszać z solą. Mieszankę najwygodniej nakłada się za pomocą czystego pędzelka po lakierze. W tym przypadku już po 20 min. możemy zająć się swoimi obowiązkami.

Natomiast na brak połysku pomoże w tym przypadku maseczka ze startego świeżego ogórkastartego jabłka i soku z połowy cytryny. Wszystkie składniki trzeba bardzo dokładnie połączyć ze sobą i w takiej miksturze zanurzyć paznokcie na kilkanaście minut. Czynność tą można powtarzać codziennie. Dobre rezultaty przynosi też stosowanie maseczki ze siemienia lnianego. Czubatą łyżkę nasion trzeba wsypać do szklanki wody i gotować do momentu, aż masa będzie bardzo gęsta. Potem substancję trzeba odstawić do ostudzenia. Gdy masa będzie lekko ciepła, powinno się zamoczyć w niej palce na ok. 25 minut.

Na stan kobiecych paznokci wpływa też bardzo codzienna dieta. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, gdy do ich prawidłowy rozwój płytki paznokcia jest zakłócony przez brak substancji mineralnych np. wapnia. Dlatego tak ważne jest np . spożywanie produktów mlecznych, bogatych w miałko oraz w witaminy A i E.

1 Komentarz

  1. Ania

    Polecam tez wszelkiego rodzaju olejki, pielęgnacja jest ważna i bogata w witaminy dieta. Dobrze działa też skrzyp polny. Stosuję jego wysoką dawkę w Bio – Silica Max. Działa świetnie, podejrzewam, że to kwestia bogatego składu, posiada w składzie nawet pokrzywę, wspomaga nie tylko paznokcie, ale i włosy i skórę. To najlepsze co można zrobić dla swojego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *