Domowe sposoby na szorstkie pięty

Konieczność wypełniania codziennych obowiązków sprawia, że stopy podlegają licznym przeciążeniom, wskutek czego zdarza się, że nie prezentują się one efektownie bez obuwia lub w przypadku obuwia, które częściowo je odsłania. Jednym z podstawowych problemów ze stopami, z którymi boryka się wiele kobiet, są szorstkie i popękane pięty. Można z tym walczyć, odwiedzając kosmetyczkę, ale istnieje także szereg domowych sposobów na to, by pozbyć się problemu szorstkich pięt.

Lecznicze kąpiele dla stóp

Jednym z podstawowych domowych sposobów na szorstkie pięty, może być przygotowanie dla nich specjalnej, leczniczej kąpieli, przy wykorzystaniu jednego ze składników, które posiada się akurat pod ręką. Aby zauważyć efekty takiej leczniczej kąpieli, należy ją wykonywać co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Znakomity efekt wygładzenia skóry stóp mają w szczególności kąpiele stóp w misce wypełnioną ciepłą wodą oraz kilkoma łyżeczkami sody oczyszczonej bądź oliwy (która dodatkowo ma działanie nawilżające). Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się problemu szorstkich pięt, może być także zanurzenie stóp w wodzie po gotowanych ziemniakach lub w wodzie z dodatkiem 3 szklanek mleka i 2 łyżek miodu.

Domowy peeling dla stóp

W przywróceniu skórze pięt odpowiedniej gładkości doskonale odnajdują się również specjalne peelingi do stóp. Taki peeling znajduje się zazwyczaj w asortymencie drogerii, ale istnieje także sposób na to by przygotować go samodzielnie. Do przygotowania domowego peelingu wystarczy łyżka gruboziarnistego cukru z niewielką domieszką oliwy lub mieszanka 1 łyżki zwykłego cukru, 1 łyżki miodu i 1 małej łyżeczki cynamonu. Tak przygotowany, domowy kosmetyk, wtarty w skórę umożliwia nie tylko starcie obumarłego naskórka, ale stymuluje także krążenie krwi przeciwdziałając wysuszaniu się skóry pięt.

Maseczki dla stóp

Osobną kategorię metod na pozbycie się problemów z szorstkimi piętami stanowią maseczki dla stóp. Dobrym sposobem może być np. nałożenie na stopę mieszanki obranych oraz rozgniecionych widelcem 2 ziemniaków mundurkach wymieszanych z żółtkiem jaja i owinięcie całości folią na kilkanaście minut lub też nałożenie na stopę na kwadrans banana rozgniecionego i wymieszanego z łyżką serka homogenizowanego,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *